Star Stable Elise Queensea

Podróż Dookola Świata

 

Plan:

-Wylot z Wrocławia do Bolonii 01.04.2020 r.,

-Przylot do Bolonii 01.04,

-Pobyt do 01.04 do 03.04,

-Wylot do Kabsztadu 03.04,

-Przylot 04.04,

-Pobyt od 04.04 do 08.04,

-Wylot do Rio de Janeiro 08.04,

-Przylot 09.04,

-Pobyt od 09.04 do 14.04,

-Wylot do Los Angeles 14.04,

-Przylot 15.04,

-Pobyt od 15.04 do 18.04

-Wylot do Szanghaju 18.04,

-Przylot 19.04,

-Zwiedzanie miasta 19.04-22.04,

-Wylot do  Bolonii 22.04,

-Wylot z Bolonii do Wrocławia.

 

Ceny biletów do samolotu (za 2 osoby) oraz czas przelotu:

«Wrocław-Bolonia, Ryanair, Cena:430 zł, Czas:2,5 h

«Bolonia-Kabsztad, Lufthans, Cena:3700 zł, Czas:14 h

«Kabsztad-Rio de Janeiro, British Airways, Cena:4200 zł, Czas:16 h

«Rio de Janeiro-Los Angeles, United Airlines Cena:6000zł, Czas:16 h

«Los Angeles-Szanghaj, American, Cena:4000zł, Czas:13 h

«Szanghaj-Bolonia, Air France, Cena:9000 zł, Czas:13,5 h

(Przy niektórych przelotach trzeba uwzględnić postoje)

 

Ceny hoteli (za 2 osoby) :

Bolonia-Suite Hotel Elite, Cena:416 zł

Kabsztad-The Crystal, Cena:1400 zł

Rio de Janeiro-Radisson Hotel Barra, Cena:1000 zł

Los Angeles-Millenium Biltmore Hotel, Cena:2300 zł

Szanghaj-Ifc Residence, Cena:2100 zł

 

Średnie koszty:

 Jedzenie-ok. 200-250 zł dziennie (na 23 dni~5500 zł),

Atrakcje-ok. 4500 zł na osobę.

 

Informacje:

 Bolonia-mieści się w półnicnych Włoszech, które charakteryzują się wużynnym i górzystym krajobrazem,  klimatem podzwrotnikowym i roślinnością śródziemnomorską. Miasto leży nad dwoma rzekami-Reno i Saveną. Jest ważnym ośrodkiem handlowym, turystycznym, naukowym, kulturowym i przemysłowym.

Znalezione obrazy dla zapytania: bolonia 

Kapsztad-najstarsze i jedno z największych pod względem liczby mieszkańców miasto w Południowej Afryce.Miasto położone jest nad Zatoką Stołową. W Kapsztadzie i większej części Półwyspu Przylądkowego panuje klimat śródziemnomorski podobny jak nad Morzem Śródziemnym, w strefie podzwrotnikowej Australii i w Kalifornii. Występują w nim w zasadzie dwie pory roku: gorące i suche lato oraz łagodna i wilgotna zima.

Znalezione obrazy dla zapytania: kapsztad

 

Rio de Janeiro- Leży w południowo-wschodniej części państwa w zatoce Guanabara nad Atlantykiem. Miasto położone jest między urwistymi wzgórzami Pão de Açúcari oraz Corcovado ze statuą Chrystusa Zbawiciela. Rio de Janeiro to także wspaniałe, znane na całym świecie piaszczyste plaże Ipanema oraz Copacabana.

Znalezione obrazy dla zapytania: rio de janeiro

 

Los Angeles-miasto obejmuje płaskie, jak i pagórkowate tereny. Głównym ciekiem wodnym w Los Angeles jest rzeka Los Angeles. Los Angeles często nawiedzane jest przez trzęsienia ziemi, jako że znajduje się w strefie tzw. pacyficznego pierścienia ognia. Występją tam ok. 10 tys. trzęcień ziemi rocznie. Większość z nich jest nieodcz¨walna dla mieszkańców. Los Angeles leży w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego, na pograniczu klimatu półpustynnego. Średnia roczna temperatura wynosi 24 °C w ciągu dnia i 14 °C nocą.

Znalezione obrazy dla zapytania: los angeles

 

Szanghaj-miasto we wschodnich Chinach, przy ujściu rzeki Jangcy do Morza Wschodniochińskiego. Miasto dzieli na dwie części rzeka Huangpu. W Szanghaju występują wszystkie cztery pory roku. Latem temperatury osiągają 37 °C, a niekiedy przekraczają 40 °C. Zimą występuje duże zachmurzenie, a latem jest wilgotno.Od połowy czerwca do lipca jest najwięcej opadów deszczu.

Znalezione obrazy dla zapytania: szanghaj

 

Zabytki i atrakcje:

Bolonia

Kościóatedra św. Piotra-kościół rzymskokatolicki. Na miejscu obecnej świątyni już w roku 1028 znajdowała się katedra z towarzyszącą Kampanilą w stylu przedromańskim, jednak została ona zniszczona w pożarze w roku 1141. Odbudowana katedra została poświęcona w roku 1184. Wnętrze jest zdominowane przez barok.

Znalezione obrazy dla zapytania: Katedra Świętego Piotra w Bolonii

Bazylika św. Petroniusza-Jeden z największych kościołów w Europie i we Włoszech. Budowa świątyni rozpoczęła się w 1390 roku, według projektu Antonio di Vincenzo. Prace zostały przerwane w 1479 roku wobec sprzeciwu papieża, który nie chciał, by rozmiary świątyni przekroczyły wysokość rzymskiej Bazyliki św. Piotra. Fasada była kilkukrotnie przebudowywana, lecz do jej ukończenia nie doszło.

Znalezione obrazy dla zapytania: Bazylika św. Petroniusza w Bolonii

Kapsztad

Kirstenbosch National Botanical Garden-Położony na zboczu ogród i rezerwat przyrody z rzadką florą, ścieżkami spacerowymi i widokiem na góry.

Znalezione obrazy dla zapytania: Kirstenbosch National Botanical Garden

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Park Narodowy Góry Stołowej-powstał w celu ochrony naturalnego środowiska masywu Góry Stołowej i endemicznej roślinności fynbos.

 Znalezione obrazy dla zapytania: Park Narodowy Góry Stołowej kapsztad 

  

Robbeneiland-jest pomnikiem historycznym – w dawnych murach więzienia działa muzeum, a z Kapsztadu przypływają tu statki wycieczkowe wiozące turystów.na wyspie utworzono ponadto rezerwat przyrodydla ochrony pingwinówi innych gatunków ptaków.Znalezione obrazy dla zapytania: Robbeneiland

Rio de Janeiro

Posąg Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado

Znalezione obrazy dla zapytania: Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro

Muzeum Narodowe w Brazylii-muzeum mieści się w pałacu, będącym w czasach kolonialnych rezydencją portugalskiej rodziny królewskiej. W zbiorach muzeum znajdowały się archeologiczne artefakty, skamieliny, starożytna sztuka grecka i sztuka rzymska, eksponaty związane z historią i kulturą Brazylii. W 2018 roku wybuchł pożar i spłonęło 90% kolekcji z 20 miliomów.

Znalezione obrazy dla zapytania: Muzeum Narodowe Brazylii

 

Los Angeles

Los Angeles Country Museum of Art-w kolekcji muzealnej znajdują dzieła sztuki począwszy od starożytności aż do czasów współczesnych.

Znalezione obrazy dla zapytania: Los Angeles County Museum of Art

J. Paul Getty Museum-muzeum sztuki oraz instytut badawczy konserwacji sztuki. Zlokalizowane jest w dwóch miejscach w górach Santa Monica: jako Getty Center w dzielnicy Brentwood oraz jako Getty Villa w Malibu. Na kolekcję muzeum składają się wystawy klasycznej rzeźby i sztuki malarstwo europejskich mistrzów, rzeźby, manuskrypty, fotografia itd. Muzeum nie kolekcjonuje tzw. sztuki nowoczesnej XX i XXI wieku z wyjątkiem fotografii.

Znalezione obrazy dla zapytania: J. Paul Getty Museum

 

Szanghaj

Ogród Yuyuan-zabytkowy ogród, znajdujący się na terenie starego miasta. Składa się z kilku części przedzielonych białymi murami, zwieńczonymi podobiznami smoków. Poza głazami i zbiornikami wodnymi ozdabiają go liczne elementy małej architektury, takie jak mostki, pawilony czy stele pamiątkowe. Najsłynniejszym elementem ogrodu jest ważący 5 ton kamień o fantazyjnym kształcie.

Znalezione obrazy dla zapytania: ogród Yuyuan,

Świątynia boga miasta-jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Świątynia taoistyczna. Świątynia poświęcona jest bóstwu opiekuńczemu miasta, którym jest XIV-wieczny uczony Qin Yubo oraz generałowi Huo Guangowi.

Znalezione obrazy dla zapytania: Świątynia boga miasta w Szanghaju

 

Żródło: wikipedia.pl, googleDodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl